W jaki sposób dobrać rozmiar pieluchomajtek?

Warto wiedzieć, że obecnie wybór odpowiednich pieluchomajtek jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku działa bardzo duża liczba producentów posiadających w swojej ofercie mnóstwo produktów bardzo wysokiej jakości. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci nie wiedzą, na jakie rozwiązanie się zdecydować. 

Jakie kwestie powinno się uwzględnić przy wyborze rozmiaru pieluchomajtek?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozmiar pieluchomajtek będzie bardzo przekładał się na stopień ich efektywności. Jak wiadomo, niewłaściwie dopasowany produkt nie zagwarantuje odpowiednio wysokiej ochrony przed przeciekaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Istotnie znaczenie będzie miała przede wszystkim skala nietrzymania moczy. Produkty znajdujące się w asortymencie renomowanych firm są bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o stopień chłonności. Jeżeli u danej osoby będzie dochodziło do upuszczania stosunkowo małych ilości porcji moczu, może bez większego problemu zdecydować się na pieluchomajtki dla rodziny o najniższym stopniu chłonności. Jeżeli będzie natomiast występowało całkowite opróżnienie pęcherze, rekomendowane jest postawienie na produkt cechujący się najwyższym poziomem chłonności. 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o uwzględnieniu masy ciała danego pacjenta. Zalecane jest, by rozmiar omawianych pieluchomajtek odpowiadał rozmiarowi tradycyjnej bielizny. Wa najprostszym ujęciu oznacza to, że osoby,które na co dzień noszą standardowy rozmiar S_M, powinny zdecydować się na pieluchomajtki w rozmiarze M. Z kolei pacjentom noszącym rozmiar powyżej L, rekomendowane jest postawienie na rozmiar L. Jest to oczywiście spowodowane tym, że produkty są niezwykle elastyczne. Można mieć całkowitą pewność, że produkty są elastyczne i bez większego problemu dopasują się do ciała. Użytkownik może oczywiście określić ich rozmiar w przybliżeniu. W celu ułatwienia sobie wspomnianego zadania można zdecydować się na skorzystanie z dostępnych bezpłatnych próbek.