Pieluchomajtki dla każdego

Każdy wie o tym, że małe dzieci nie kontrolują oddawania moczu i stolca. Uczą się tego dopiero z czasem. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż problemy z utrzymywaniem moczu mają także niektórzy dorośli. Najczęściej jest to spowodowane różnymi schorzeniami lub urazami. Problem jest wstydliwy, gdyż o ile w przypadku maluchów, nikt się nie dziwi, to w przypadku osób starszych świadkowie patrzą nieprzychylnie i bez zrozumienia. Na szczęście istnieje rozwiązanie pomocne we wszystkich grupach wiekowych. Są nim pieluchomajtki.

Pieluchomajtki dla dzieci 

Pieluchomajtki to bardzo popularne rozwiązanie w przypadku dzieci, zwłaszcza tych starszych. Zainteresowanie produktem rośnie m.in. dlatego, że zakłada się go szybko i prosto, tak, jak tradycyjne majtki. Poradzi sobie z tym nawet dziecko, dzięki czemu chętnie samo zmienia sobie pieluszkę. Daje mu to poczucie sprawczości i często jest pomocne w odpieluchowaniu. Zaletą pieluchomajtek jest też to, że są wygodne, nie uwierają, nawet kiedy malec jest bardzo ruchliwy. Sprawdzą się świetnie przy pociechach raczkujących czy chodzących. Podczas wyboru rozmiaru należy kierować się oznaczeniem producenta, które widnieje na opakowaniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych

Komfort życia dorosłych, którzy borykają się z nietrzymaniem moczu, znacząco spada. Czują się oni zawstydzeni, unikają kontaktów międzyludzkich, spotkań towarzyskich. Odpowiedzią na ten problem są pieluchomajtki. Zakładając je, użytkownicy mają pewność, że nawet w razie wpadki nic nie przecieknie na bieliznę i środowisko niczego nie zauważy. Dodatkowo pieluchomajtki wchłoną wydzielinę, dzięki czemu nie będzie podrażniać okolic intymnych do czasu zmiany pieluchy na nową. Na rynku dostępne są pieluchomajtki o różnym stopniu chłonności. Należy je dobrać odpowiednio do skali swojego kłopotu. Warto wiedzieć, iż pieluchomajtki dla dorosłych wybiera się nieco inaczej niż te dla dzieci. Zamiast kierować się wagą użytkownika, mierzy się najczęściej obwód jego bioder. Właściwe dostosowanie rozmiaru i chłonności potrafi odmienić życie seniora i przywrócić mu chęć do spotkań.