Opieka nad osobą starszą – praktyczny poradnik

 Opieka w domu nad starszą schorowaną osobą wymaga troski, cierpliwości i serdeczności. Potrzebne są  artykuły higieniczne, środki pielęgnacyjne,  sprzęt,  który ułatwia codzienne funkcjonowanie. Jakie artykuły  pomogą sprawnie zorganizować opiekę, jak wyposażyć łazienkę czy pokój? Co radzą opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych? To ważne pytania, korzystajmy z dobrych, praktycznych rad okazując serce i empatię. 

Wygodne łóżko i  łazienka

Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że trudno o własnych siłach podnieść się z łóżka.  Jak mogą pomóc  bliscy? Warto skorzystać z porad osób, które wiedzą, jakie udogodnienia sprawdzają sie najlepiej i poprawiają komfort życia. Prawdziwą ulgą dla osób chorych a także ich opiekunów jest wygodne łóżko rehabilitacyjne, które ułatwia pielęgnację nad chorym. Jeśli pozwalają na to możliwości finansowe, najlepszym rozwiązaniem jest wysokiej klasy łóżko elektryczne, sterowane pilotem, które umożliwia choremu podnoszenie zagłówka i zmianę pozycji łóżka, by mógł w nim wygodnie usiąść. Zawsze postarajmy się o ortopedyczny, atestowany materac, który ulży przy bólach kostno- stawowych i bólach kręgosłupa  tak często towarzyszącym osobom w podeszłym wieku. Bardzo ważną rolę odgrywa wyposażenie łazienki w odpowiednie uchwyty, dywaniki antypoślizgowe, łatwy, bezpieczny dostęp do prysznica z możliwością posadzenia pod nim osoby starszej i schorowanej. Balkonik pozwala samodzielnie poruszać się, pomaga utrzymać pionową postawę ciała, zapobiega niebezpiecznym upadkom.         

 Artykuły higieniczne 

Nieocenioną pomocą w opiece nad chorym są często wygodne, chłonne, oddychające i nie podrażniające skóry pieluchomajtki (sklep spożywczy online) dla osób dorosłych. Firma Seni ma w swej ofercie produkty o średniej i wysokiej absorpcji wilgoci, oddychające, odpowiednie dla osób aktywnych i mających trudności z samodzielnym poruszaniem się. Bardzo ważny jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Dla osób otyłych polecane są pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym i wygodnym zapięciem na rzepy.